Zwroty i reklamacje

Reklamacje:

 


Kupujący może złożyć reklamację na podstawie rękojmi lub gwarancji:

  • rękojmia: odpowiedzialność sprzedającego wobec kupującego za wady fizyczne oraz prawne towaru, który sprzedajesz.
  • gwarancja: dobrowolne, pisemne zobowiązanie gwaranta (najczęściej producenta) do bezpłatnego usunięcia wady lub wymiany towaru na niewadliwy na warunkach określonych w dokumencie gwarancyjnym.


Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy:

  • pod adresem kontakt@silowniki.eu
  • w formie pisemnej na adres F.H.U. Auto Części Bogusław Roehrich ul. Karliczka 4, 40-488 Katowice.

Gotowy wzór reklamacji:

Wzór reklamacji PDFWzór reklamacji DOCWzór reklamacji ODT

 

Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,

datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,

potwierdzenie zakupu (paragon, faktura) wraz z protokołem reklamacyjnym przesłanym na adres e-mail kupującego.

Przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,

Wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

 

Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.

Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.

Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

Gwarancja, reklamacja nie obowiązuje gdy produkt nosi ślady uszkodzenia zewnętrznego i mechanicznego.

Późniejsze reklamacje uszkodzeń zewnętrznych powierzchni, zgłoszone po odebraniu lub zamontowaniu towaru, nie będą uznawane.

W przypadku odesłania towaru do reklamacji zwracamy najniższy koszt przesyłki według cennika poczty polskiej (list polecony a w przypadku większych przedmiotów paczka pocztowa ekonomiczna) Za inne opcje przesyłki tj. ubezpieczenie paczki, potwierdzenie odbioru, wysyłka kurierem , pocztexem, itp. – nie zwracamy kosztów.

Podstawą reklamacji jest oryginalny dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury VAT przesłany wraz z drukiem reklamacyjnym (druk wysyłany jest na adres e-mail osoby reklamującej towar) oraz reklamowanym towarem.

W przypadku wykrycia wad produktu zaraz po otrzymaniu przesyłki proszę o kontakt.

Towar z uszkodzeniami mechanicznymi zakupiony za pośrednictwem kuriera podlega zwrotowi tylko i wyłącznie wtedy gdy uszkodzenie zostanie stwierdzone przy kurierze wraz z załączonym protokołem szkody podpisanym przez kuriera w dniu odbioru paczki.

Za szkody wywołane użytkowaniem produktów niezgodnie z ich przeznaczeniem, nadużycie produktu, bądź użytkowanie niezgodne z przepisami prawa odpowiada klient.

Nie przyjmujemy zwrotu, reklamacji poprzez przesyłkę pobraniową, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia zasadności reklamacji.

Koszty przesyłki wadliwego towaru do sprzedającego ponosi kupujący, po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji towar zostaje odesłany na koszt sprzedawcy, koszty które poniósł kupujący zostaną mu zwrócone tylko po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

W przypadku bezpodstawnej reklamacji koszty przesyłki zwrotnej ponosi kupujący.

Sprzedający powinien ustosunkować się do złożonej reklamacji w czasie 14 dni. Jeśli tego nie zrobi, reklamacja zostaje uznana za zasadną.

 

Zwroty:

 

1. Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia.

 

2. W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

W przypadku odstąpienia od Umowy Kupujący ponosi koszt przesyłki zwrotnej. Sprzedawca zwraca jedynie najniższy koszt przesyłki według cennika poczty polskiej (list polecony a w przypadku większych przedmiotów paczka pocztowa ekonomiczna).

 

Aby odstąpić od umowy zawartej w naszym sklepie, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: kontakt@silowniki.eu. Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, gotowego do pobrania poniżej. Przesyłkę należy nadać na adres Karliczka 4, 40-488 Katowice.

Gotowy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy):

 Wzór odstąpienia od umowy PDFWzór odstąpienia od umowy DOCWzór odstąpienia od umowy ODTPoprawnie złożone oświadczenie odstąpienia od umowy powinno zawierać:

imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,

datę zawarcia Umowy,

numer zamówienia,

dowód zakupu (paragon, faktura) wraz z numerem rachunku bankowego na który ma zostać wykonany zwrot pieniędzy.

Zwracany towar.

 

 

Koszt zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru oraz zwraca najniższy koszt przesyłki według cennika poczty polskiej (list polecony a w przypadku większych przedmiotów paczka pocztowa ekonomiczna).

 

3. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest złożenie stosownego oświadczenia na piśmie oraz odesłanie na własny koszt oryginalnie zapakowanego produktu wraz z oryginalnym dowodem zakupu, w stanie nienaruszonym, bez żadnych śladów użytkowania na adres naszej firmy.

4. Zwrot produktu uszkodzonego, niekompletnego nie zostanie przyjęty.

5. Zwrot pieniędzy nastąpi do 14 dni od dnia otrzymania przesyłki.

Brak możliwości odstąpienia od umowy

Zwrot produktu uszkodzonego, niekompletnego nie zostanie przyjęty.

Obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad:

Jako sprzedający zobowiązujemy się dostarczyć towary bez wad.

 

Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Katowicach. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży bezpośredniej akcesoriów oraz części samochodowych. Nasza oferta obejmuje części zamienne, akcesoria i materiały eksploatacyjne do samochodów osobowych. Naszym priorytetem jest rzetelna i uczciwa informacja o oferowanych produktach. oraz jak najszybsze dokończenie transakcji.

Dane Firmy:

Adres do reklamacji:
F.H.U. Auto Części Bogusław Roehrich ul. Karliczka 4, Katowice 40-488
NIP: 627-000-31-29 REGON: 271261124

Adres siedziby firmy:
F.H.U. Auto Części Bogusław Roehrich ul. Armii Krajowej 89, 41-506 Chorzów

Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą : Ministerstwo Gospodarki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl